• Gören Kalpler Eğitim Derneği
Onların gözü olmak ister misiniz? +90(312) 385 83 05
  • Alınteri Bulv. Gül 86 No:32/1
    Macunköy/ANKARA
  • E-Posta
    info@gorenkalpler.org

Kurucu Müdürümüzden

EROL SAYYIDAN

Gören Kalpler Eğitim Derneği Genel Başkanı

1965 Yılı Ankara doğumluyum. 1983 yılı Aydınlıkevler İnönü Lisesi mezunu olup aynı yıl Gazi Üniversitesi İİBF İktisat bölümünü kazandım. Ailevi sebepler nedeni ile iki yıl sonra ayrıldım. Bu arada ailemle birlikte çeşitli ticari faaliyetlerde bulundum. Genetik bir rahatsızlık sonrasında 1990 yılında gözlerimi kaybettim ve aynı yıl Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji Bölümünü kazandım. 1994 yılında da başarıyla bitirdim.

Gözlerimi kaybettiğim andan itibaren görme engelliler alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarında en üst düzeyde yöneticilikler yaptım. 1995 yılında Türkiye’nin ilk görme engelliler okulu olan Gazi Üniversitesi bitişiğindeki Mitat ENÇ Görme Engelliler Okulunda psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak göreve başladım. Özellikle görme engelli küçük çocukların ailelerinin bilgi eksiklikleri nedeni ile çocuklarına yeterince destek olamadıklarını tespit ettiğimden, okuldaki görevimle birlikte 2004 yılında görme engelli çocuğu olan aileleri yanıma alarak Gören Kalpler Eğitim Derneğinin kurulmasını sağladım. 2005 yılında Mitat ENÇ Görme Engelliler Okulumuzun Spor Kulübünün kurucu başkanlığını yaptım.  2007 yılında Gören Kalpler Müzik Kulübünün kurucu başkanlığında bulundum. 2008 yılında, birlikte çalıştığımız arkadaşlar ve görme engelli çocuk ailelerini bir araya getirerek sadece görme engelli çocukların özel eğitim ve rehabilitasyon desteği aldığı ve bugün halen 250 öğrencisi ile ülkemizin en çok öğrencisi bulunan eğitim merkezini kurduk. 2007 yılından başlayarak T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans Ve İhale Birimi ve T.C. eski adıyla DPT Ulusal Ajans Ve Dünya Bankasından alınan sekiz büyük proje ile tüm engellilere ilişkin önemli projelerinin başarıyla sonuçlandırılmasını sağladım…

Ülkemizin engeliler alanında Avrupa’daki sivil toplumla ilişkiler kurması için çeşitli girişimler yaparak Görme engellilerin TANDEM bisikletinin ülkemize kazandırılmasını ve görme engelli okullarına dağıtılmasını başardım. 2010 yılında engellilerle ilgili çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmek için farklı engel gruplarından otuz dernek ve vakfı gönüllü olarak birleştiren ENGELSİZ YAŞAM VE FIRSAT EŞİTLİĞİ PLATFORMU’NUN 1. dönem kurucu başkanlığını yürüttüm. 2011-2012 yılında TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDARASYONU Başkan vekilliğini yaptım. 2012 Mayıs ayında YENİMAHALLE BELEDİYESİ ENGELLİLER MECLİS BAŞKANLIĞI’NA seçildim.
Halen meclis yürütme kurulu üyesi olarak göreve devam etmekteyim. Aynı zamanda Türkiye Sakatlar Konfederasyonu,  Görme Engelliler Federasyonu Gençlik ve Spor Yöneticisi, Türkiye Körler Vakfı Göz Nurunu Koruma Yöneticisi görevlerini yürütmekteyim. 2011 Temmuz ayında görev yaptığım görme engelliler okulundan emekli oldum ve kurucusu olduğum beş kattan oluşan Gören Kalpler Görme Engelli Bireyler Eğitim Merkezi'nin müdürlüğüne devam ediyorum. Evliyim ve okulumuzda çalışma arkadaşım olan 27 yaşında Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu psikolog bir oğlum bulunmaktadır.