• Gören Kalpler Eğitim Derneği
Onların gözü olmak ister misiniz? +90(312) 385 83 05
  • Alınteri Bulv. Gül 86 No:32/1
    Macunköy/ANKARA
  • E-Posta
    info@gorenkalpler.org

Kurumsal

Gören Kalpler Eğitim Derneği, 1997 yılında kurulan, görme engelli çocukların, gençlerin ve ailelerin toplumsal yaşama daha etkin bir şekilde katılmalarını ve toplumla bütünleşmelerini hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.

Gören Kalpler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ise 2008 yılında kurulan görme engelli bireylerin ve ailelerin toplumsal yaşama daha etkili bir şekilde katılmalarını ve toplumla bütünleşmelerini hedefleyen bir eğitim merkezidir.

Engellilerin benzerlikleri sadece engelli olmalarıdır. Her engelli grubunun eğitimi ayrı bir uzmanlık işidir. Biz, sadece yaşadığımız ve bildiğimiz görme engellilerin eğitiminde iddialıyız.

Gören Kalplerden Kamuoyuna…

Metroda gördüğünüz bastonlu birinin koluna girmek, trafikte aynı bastonu gördüğünüzde durmak, onların düzenlediği sanat ve spor etkinliklerine katılmak, hatta çok beğendiğiniz bir kitabı gönüllü okuyucu olarak seslendirmek görme engellilere yardım etmenin yanı sıra sizi de yüceltir. Çağımızda engellilere acımak değil, hayatı onlarla paylaşıp onların deneyimleriyle olgunlaşmak gerekir.